Ulaşım

Küçük Çamlıca Yerleşkesi

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Küçük Çamlıca Yerleşkesi Üsküdar Küçük Çamlıca mevkiinde yer almaktadır. Yerleşkeye İETT otobüsleri, metrobüs, ticari ve özel araçlarla ulaşmak mümkündür.

Özel Araç ile Ulaşım

Avrupa Yakası’ndan: Boğaziçi Köprüsünden Anadolu yakasına geçtikten sonra üçüncü çıkış olan Ümraniye/Çamlıca çıkışını kullanın. 1,5 km sonra üçe ayrılan yoldan Kısıklı güzergahını kullanın ve 2 km devam edin. Sağ taraftaki Küçük Çamlıca parkı geçildikten sonra ilk ışıklardan sağ yukarı istikamete devam edin. Çilehane Camisi’ne varınca sola dönüp 100 metre aşağıya devam edin. Yerleşkeyi solda görebilirsiniz.

Anadolu yakasından (Kartal-Maltepe/Üsküdar-Kadıköy): Göztepe kavşağından kuzeye doğru Libadiye caddesi üzerinden 3 km devam edin. Bulgurlu mevkiine varınca (bankalar caddesi) ışıklardan sola dönün.  100 metre ileride tekrar sola Şekerkaya sokağına dönün. FSMV Üniversitesi tabelasını takip edin. Sağda yerleşkemizi göreceksiniz.

Metrobüs ile Ulaşım

Metrobüs ile Acıbadem durağından çıkışta “Şehit Mete Sertbaş” otobüs durağından 6 numaralı otobüsleri de kullanabilirsiniz.

Metro ile ulaşım:

Üsküdar-Ümraniye metro hattının Bulgurlu durağında inip 2 numaralı çıkışı takip edin. Küçük Çamlıca tepesine doğru Bulgurlu caddesine devam edip Şekerkaya sokağına dönün, FSM Vakıf Üniversitesi tabelasını takip edin. Sağda yerleşkemizi göreceksiniz.

Yerleşkeye ulaşımı sağlayan İETT otobüslerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

*İşaretli hatlar için “Gaziler” durağında inip Şekerkaya sokağı aracılığıyla Çilehane Yolu sokağındaki yerleşkemize ulaşabilirsiniz.

Yerleşkeye Minibüs ile Ulaşım:

Kadıköy iskelesinden hareket eden Kadıköy-Acıbadem-Ünalan (pembe başlıklı) minibüsleri ile yerleşkeye direk ulaşabilirsiniz. Minibüse Acıbadem Metro ve Acıbadem Metrobüs üst geçitlerinden de ulaşabilirsiniz.

Küçük Çamlıca Yerleşkesi Harita