FSMVÜ | İngilizce Hazırlık Programı
YÖK ATLAS
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
Vizyonumuz, Misyonumuz & Dil Politikamız

Vizyon

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü, uluslararası akredite, tanınır, saygın ve öğrencilerinin eğitim, kariyer ve sosyal hayatlarında dilin bariyerlerini aşabilmiş dünya vatandaşları olmalarına rehberlik eden bir birim olmayı hedefler.

Misyon

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü, üniversite eğitimi ve sonrası için gerekli olan dil becerilerini öğrencilerine kazandırarak onları destekler ve onlara rehberlik eder.

Dil Politikası

Öğretim dili %30 oranında İngilizce olan lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimiz Yabancı Diller Bölümü İngilizce Hazırlık Programı kapsamında 700-800 saat ders almak zorundadırlar. Öğretim dili Türkçe olan bölümlerdeki öğrencilerimiz ise lisans programlarına başlamadan önce İngilizce Hazırlık Programına isteğe bağlı olarak katılabilirler. Ayrıca, İngilizce Hazırlık Programının ardından, öğrencilere bölümlerinde dilsel ve terminolojik becerilerinin gelişimini sağlamak amacıyla İleri İngilizce I-I ve Akademik Yazma I-II dersleri sunulmaktadır.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi